تبلیغات
روانشناسی دانش آموز - باورهای آدمی

باورهای آدمی- خودشناسی

افسانه‌ای شرقی وجود دارد كه می‌گوید زمانیكه خدایان جهان را خلق كردند به دنبال این بودند كه حقیقت را كجا مخفی كنند تا دست انسان به آن نرسد. هر كدام از آنها پیشنهادی دادند. یكی می‌گفت آن را بر بلندای كوهی قرار دهیم. دیگری می‌گفت در عمق دریا بگذاریم. ولی متوجه شدند كه هر جایی قرار دهند دست انسان به آن می‌رسد. سرانجام پیرترین و خردمندترین آنان گفت: نه ما حقیقت را در قلب و درون انسان پنهان می‌كنیم. و بدین گونه حقیقت در درون انسان مخفی شد. به همین دلیل است كه تمام شناخت‌ها با كاركردن بر روی خود شروع می‌شود. شاید مهمترین حقیقتی كه تاكنون كشف شده است این باشد كه ما خالق واقعیت خود هستیم. بر سردر معبدی در دلفی- در یونان باستان نوشته شده است كه خودت را بشناس. شناخت دیگران نشانه خرد است و شناخت خود نشانه ضمیر روشن – روشن ضمیری است.  

باید بیاموزیم با ناخودآگاه خود صحبت كنیم با آن ارتباط برقرار كنیم تا باورهایی كه در درون ما مخفی شده‌اند را بیابیم و با تغییر آنها زندگی كنونی خود را عوض كنیم. تجسم خلاق راهی برای بدست آوردن آرامش و ارتباط با ناخودآگاه و آگاه شدن به باورهایی كه در درون ما مخفی شده‌اند و واقعیت زندگی ما را می‌سازند. برای اینكه بتوانیم واقعیت‌ها و باورهای زندگی خود را عوض كنیم لازم نیست مدی‌تیشن‌های طولانی مدت را انجام دهیم یا به یك متخصص هیپنوتیزم مراجعه كنیم. تجسم خلاق راهی مطمئن است زیرا ساده و قابل دسترسی برای همه افراد می‌باشد. تمرینات منظم تجسم خلاق ساده‌ترین راه برای بسط دادن هشیاری و پیدا كردن آرامش درون است. روشهای تجسم خلاق چنانچه بصورت روزانه و مرتب انجام پذیرد موجب می‌شود تا شما به كشف بزرگی دست پیدا كنید. كشفی كه زندگیتان را عوض می‌كند، كشفی كه شما متوجه می‌شوید كه خودتان زندگیتان را ساخته‌اید.

روزانه مراقبه كنید. به احساسات مختلفی كه برایتان پیش می‌آید توجه كنید آنها را ببینید و تجزیه تحلیل كنید. لازم است ابتدا روشها و تكنیك های آرامش را بیاموزید. اولین هدیه مراقبه آرامش است. آرامش اولین قدم جهت كسب تجارب معنوی است. مراقبه‌ها، مدی تیشن‌ها، حتی تكنیك‌های ابتدایی ریلكسیشن نیز می‌تواند به ما كمك كند.

وظیفه ناخودآگاه این است كه باورهای ما را تائید كند. اگر باور ما این باشد كه زندگی پر از درد و رنج است، ناخوآگاه ما شرایطی را بصورت درونی و بیرونی فراهم می‌كند كه واقعاً درد و رنج را تجربه كند. ما به طرق مختلف باورهای خود را می‌سازیم. پدر و مادر، والدین، معلم‌ها، فرهنگ، اجتماع باورهای مختلفی برایمان می‌سازند، البته ما خودمان تصمیم می‌گیریم كه این باورها شكل بگیرند و ناخوآگاه شروع به اجرا كردن این باورهای درست یا غلط می‌كند.قانون انعكاس و پژواك صادق است. آنچه به بیرون می‌فرستی همانی است كه دریافت می‌كنی و از همان دست كه می‌دهی از دست دیگر همانند آن را دریافت می‌‌كنی. آنچه به بیرون می‌فرستیم چیزی است كه دوباره آن را به سوی خودت بر می‌گردانی. ما آنچه می‌كاریم درو می‌كنیم.

اگر واقعاً ما آنچه را می‌كاریم، درو می‌كنیم، پس خیلی عاقلانه است كه به دستهایمان نگاه كنیم به افكار و دانه‌‌هایی كه در حال كشت هستیم نگاه كنیم. اگر باورهایی در زمینه موفقیت داشته باشیم همانها انجام می‌گیرند پس قبل از اینكه عملی را انجام دهید ابتدا افكار و دانه‌هایتان را مورد ارزیابی قرار دهید. ببینید آیا آنچه می‌خواهید همانی هست كه در دست دارید یا اینكه آنچه انتظار دارید با آنچه در دست دارید عكس همدیگر هستند.

شما كدامیك از آنها را دارید همان را دارید در زندگیتان پیاده می‌كنید.حالا بیائید باورهایمان را تغییر دهیم. به هر حال ما باورهایی را داریم كه از نتیجه آنها راضی نیستیم .اگر می‌خواهید جهان آنگونه كه می‌خواهید باشد پس باید از درونتان لذت ببرید و هر رنج و باور محدودكننده‌ای كه در درونتان وجود دارد را به یك باور مثبت و مقتدر تبدیل كنید. روشهای تجسم خلاق به ما كمك می‌كند تا بتوانیم باورهای محدودكننده خود را عوض كنیم. تغییر این باورها جهان بیرون را عوض می‌كند. جهان بیرون تنها تجلی جهان درون ماست. شما به چه فكر می‌كنید. چه فیلمی را می‌بینید. به چه اخباری گوش می‌دهید. داستانهای مورد علاقه شما كدام است. زمانیكه با دوستانتان می‌گوئید و می‌خندید چه جوكهایی را تعریف می‌كنید. به دستانتان نگاه كردید. اینها دانه‌هایی هستند كه در دست دارید و آنها را دارید می‌كارید. اگر دوست ندارید، دانه‌هایتان را كنار بگذارید. انسان زمانیكه به دنیا می‌آید همانند بوم نقاشی سفیدی می‌باشد. گروهی بر روی آن گل، بلبل، زیبایی و آبشار بسیار زیبایی را در آغوش طبیعت می‌كشند و از آن لذت می‌برند و گروهی زباله، جنگ، بدبختی و فقر می‌كشند و از آن عذاب می‌كشند. حالا دوست دارید چه چیزی تجلی پیدا كند؟تاریخ : 24 شهریور 93 | 19:01 | نویسنده : مرضیه لک | ----------------
.: Weblog Themes By VatanSkin :.